آخرین اخبار
تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۴ / ۱۳۹۷

سومین کنگره ملی دخانیات و سلامت

سومین کنگره دخانیات و سلامت در تاریخ ۵ دی ۱۳۹۷ تا ۷ دی ۱۳۹۷ توسط دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در شهر بندرعباس برگزار می شود.این کنفرانس از طریق پایگاه سیویلیکا اطلاع رسانی میگردد و چنانچه تحت حمایت سیویلیکا قراربگیرد، پس از برگزاری، مقالات کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد.
حوزه های تحت پوشش: سوء مصرف مواد، علوم رفتاری و اجتماعی، سلامت
برگزارکننده: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
شهر برگزاری: بندرعباس

توسعه پایدار هر جامعه ای ارتباط مستقیم با سلامت جسم و روان افراد آن جامعه دارد. دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سال ۱۳۸۶ با هدف بررسی وضعیت مصرف دخانیات و تاثیر آن بر سلامت افراد و به منظور به اشتراک گذاری جدیترین دستاوردهای این حوزه نخستین کنگره دخانیات کشوری و در سال ۱۳۸۷ در شهر بندرعباس و دومین کنگره کشوری و اولین کنگره منطقه ای دخانیات و سلامت را در جزیره کیش برگزار نمود تا زنگ خطری در این خصوص را به صدا درآورد. اکنون و پس از گذشت ۱۰ سال از آن کنگره آمارهای نگران کننده ای از افزایش مصرف دخانیات، تنوع مواد مصرفی دخانی و نیز کاهش متوسط سن مصرف کنندگان مواد دخانی در کشور منتشر شده است و تحقیقات نشان می دهد که مصرف دخانیات به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل ابتلا به سرطان ها و از ریسک فاکتورهای مهم ابتلا به بیماری های قلبی در کشور ماست.  به همین علت بر آن شدیم تا با گرد هم آوردن متخصصین و دانشمندان و پژوهگران از سراسر کشور سومین کنگره ملی دخانیات و سلامت را با هدف بروز رسانی دستاوردهای علمی و ارائه راهکارهای عملی برای کاهش میزان مصرف دخانیات برگزار نمائیم. بدینوسیله از همه پژوهشگران محترم دعوت می نمائیم تجارب علمی و دستاوردهای تحقیقاتی شان را در این رویداد بزرگ علمی به اشتراک  بگذارند.

 

محورهای کنگره

– اپیدمیولوژی و الگوی مصرف دخانیات

– دخانیات از دیدگاه اسلام

– روشهای پیشگیری، مصرف و ترک دخانیات

– دخانیات و سلامت روان

– دخانیات و بیماری های قلبی و ریوی

– دخانیات و اقتصاد

– دخانیات و عوامل اجتماعی و فرهنگی

ایراکا (مرجع ترجمه مقاله و ویرایش مقاله دانشگاهیان)، ترجمه مقالات شما را به صورت تضمینی در سطح معتبرترین مجلات بین المللی بر عهده میگیرد. کافی است از قسمت بالای همین صفحه، ترجمه مقاله یا ویرایش مقاله را انتخاب و فایل خود را برای ما ارسال کنید تا پیش فاکتور سریعا برای شما ایمیل شود. 

مشخصات همایش
  • تاریخ شروع : 1397/10/05
  • تاریخ پایان : 1397/10/07
  • تلفن تماس : ۰۷۶۳۳۳۳۷۳۷۹
  • شماره فکس : ۰۷۶۳۳۳۳۷۱۹۲
  • آدرس ایمیل : 3ncth@hums.ac.ir
  • وب سایت : مشاهده وب سایت
دیدگاه خود را ارسال کنید