آخرین اخبار
تاریخ انتشار: ۱۴ / ۰۴ / ۱۳۹۷

نخستین همایش بین المللی کشاورزی شهری

نخستین همایش بین المللی کشاورزی شهری

درباره همایش

کشاورزی شهری را به طور خلاصه می‌توان پرورش گیاهان و جانوران در داخل و اطراف شهرها تعریف کرد. براساس تعریف (FAO) درک صحیح از کشاورزی شهری این گونه است که تنوع فعالیت‌های کشاورزی و خانگی منجر به امنیت غذایی و ایجاد درآمد شود.

تولیدات کشاورزی در مقایسه با کشاورزی روستایی می تواند قابل توجه باشد همچنین در کشاورزی شهری فقط بخشی از منابع بکار گرفته می شود. کشاورزی شهری به دلیل محدویت منابع آب و زمین در شهر، در کشاورزی روستایی استفاده می شود.

هدف کلی کشاورزی شهری احترام به زندگی سالم و طبیعت در شهر است و برای رسیدن به این منظور سه هدف دنبال می شود: بهبود و حفاظت ساختارسرزمین ،استحکام فرهنگی و تاریخی، مشارکت اجتماعی و اقتصاد شهری

کشاورزی شهری در کنار کشاورزان روستایی می تواند با طرح های کوچک خود سودهای فراوان داشته باشند. بنا به گزارش سازمان ملل متحد حدود پانزده درصد محصولات غذایی جهان، در مناطق شهری تولید می شود و این مقدار رو به رشد است این در حالی که در آمریکا بیش از ۸۰ درصد از فضای سبز شهری اختصاص به کشاورزی شهری دارد.

در لندن برای کاهش هزینه های حمل ونقل و تولیدمحصولات تازه، پناهگاه وجود دارد که کشت گیاه در آن با استفاده از نور مصنوعی انجام شده و این مهم موجب رونق کشاورزی شهری می‌شود.

متاسفانه در کشور ما که هزینه های بسیاری برای تصفیه ی آب می شود می توان بخشی از فضای سبز شهری را با آب حاصل از تصفیه ی فاضلاب آبیاری کرد. با توجه به این مهم می توان با در نظر گرفتن بخشی از فضای سبز شهری در مناطق فاقد آلودگی بحرانی هوا و رعایت تولید کیفی محصول به پرورش گیاهان خوراکی و دارویی پرداخت.

 

محورهای همایش

-نقش کشاورزی شهری در ارتقای سلامت روحی و جسمی شهر وندان

-تاثیر کشاورزی شهری در محیط زیست و کاهش آلودگی های محیطی

-نقش کشاورزی شهری در توسعه اقتصاد خانواده

مشخصات همایش
  • تاریخ شروع : 1397/08/29
  • تاریخ پایان : 1397/08/30
  • تلفن تماس : 021-88990091-3
  • شماره فکس : 021-88990091-3
  • آدرس ایمیل : info@hsanalysis.ir
  • وب سایت : مشاهده وب سایت
دیدگاه خود را ارسال کنید