- ایراکا: مرجع ترجمه مقاله و ویرایش مقاله - http://iraca.ir -

نخستین کنفرانس سالانه ملی شیمی، پتروشیمی، نفت و گاز ایران

درباره همایش
مرکز خدمات علمی آموزشی و پژوهشی أرگ افتخار دارد، پس از برگزاری موفقیت آمیز ۱۰ دوره کنفرانس های مهندسی أرگ، آغاز به کار نخستین دوره کنفرانس سالانه ملی شیمی، پتروشیمی، نفت و گاز ایران را از تاریخ ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۷ با همکاری اعضاء هیئت علمی ۱۶ دانشگاه سراسر کشور اعلام نماید.
این مجموعه از سال ۱۳۸۸ فعالیت های علمی آموزشی خود را آغاز نموده و با کمک گیری از توان علمی نیروهای جوان و ممتاز تحصیلات تکمیلی اقدام به خدمات رسانی در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی نموده است.
هدف برگزاری کنفرانس مذکور، ایجاد روحیه تحقیق در دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نیز هدف گیری پیشبرد نقطه هدف مقالات علمی به سوی مقالات عملی و کاربردی می باشد. این مجموعه در نظر دارد تا هر ساله با برگزاری کنفرانس و افزایش حمایت های مادی و معنوی از مقالات کاربردی، عاملی برای افزایش میل به تحقیقات کاربردی و عملی بوده تا بتوان نتایج کارهای علمی و دانشگاهی و تحقیقاتی را در خدمت اهداف کاربردی جامعه قرار داد.
از جمله حمایت های مورد بررسی در زمینه تحقیقات کاربردی، این مجموعه در نظر دارد تا با جلب حمایت صنعتگران و صاحبان صنایع و مشاغل، حمایت های مالی و نیز به کارگیری و حمایت های تجهیزاتی از نتایج مقالات منتخب را از جمله حمایت ها قرار داده و همچنین با هدایت مقالات کاربردی به سمت چاپ در مقالات ISI یا ISC و نیز مقالات علمی پژوهشی معتبر داخلی، بتوان انگیزه فعالیت های تحقیقاتی – کاربردی را افزایش داد.
امید است روزی نتایج تحقیقات آکادمیک در خدمت صنعت و تعالی جامعه باشد و بتوان حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه را بازیابی نمود.
مسئولین کنفرانس بدینوسیله از کلیه صنعتگران، صاحبان صنایع، سرمایه گذاران، اساتید دانشگاه، محققین و دانشجویان درخواست همکاری جهت هرچه بهتر برگزار شدن کنفرانس می نمایند.

محورهای کنفرانس
محورهای عمومی شیمی (علوم پایه)،
مهندسی شیمی،
پتروشیمی و نفت و گاز (به پوستر کنفرانس مراجعه گردد)