header final
irannative psychopharmacology2015
atizo
آخرین اخبار
استخدام طراح گرافیست مسلط به کرل و فتوشاپ و ایندیزاین
استخدام کافی من و کمک کافی من در شهر کرج
استخدام جوشکار co2 جهت کار در پرهام سوله در قم
استخدام ۵ ردیف شغلی در گروه صنعتی منگان
استخدام تعدادی نصاب کولر آبی جهت کار در قم
استخدام کارشناس کنترل کیفیت جهت شرکت معتبر در اصفهان
استخدام بازاریاب جهت کار در تولیدی در قم
استخدام رستوران زنجیره ای چیلی هاوس در تهران
استخدام فروشنده حضوری جهت شرکت فرآورده های انجمادی کاله آمل
استخدام راننده در تاکسی تلفنی معراج در قم
استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر در قم
استخدام تعدادی نقطه و سایه کار جهت طراحی فرش ماشینی
استخدام یک آشپز و کمک آشپز جهت کار در غذای آماده در بیرجند
استخدام منشی مسلط به سیستم حسابداری – اصفهان
استخدام فروشنده جهت همکاری در فروشگاه در بیرجند
استخدام منشی تمام وقت در اصفهان
استخدام مسئول IT جهت پشتیبانی و ایجاد محتوا
استخدام کارگر نیمه ماهر جهت کار در مبل سازی در قم
استخدام پرستار تمام وقت خانم جهت نگهداری سالمند در بیرجند
استخدام فروشنده حرفه ای عطر و ادکلن در تهران امامزاده حسن

اثربخشی دوره های آموزشی

اثربخشی آموزشی به معنای مطالعه فرد، آموزش و ویژگی ­های سازمانی است که فرآیند آموزش را قبل، در طول و پس از آموزش تحت تأثیر قرار می ­دهد (ابیلی و همکاران، 1388).

در دوران معاصر، آموزش و بهسازی منابع انسانی یکی از مهم­ترین دل­ مشغولی ­های مدیران و سیاست گذاران سازمان­های اثربخش را تشکیل می ­دهد. درک فزاینده از اهمیت و نقشی که آموزش می­ تواند در بهبود عملکرد نیروها و بهبود بازده سازمانی ایفا نماید سبب شده است تا منابع مالی، مادی و انسانی گسترده­ ای صرف این آموزش­ها شود به این امید که منافع و دستاوردهای ملموس عاید سازمان­ها گردد. نتایج  پژوهش­ها نشان می­ دهند که توجه به آموزش و بهسازی نیروی انسانی افزایش بهره وری را به دنبال دارد. در سال 2004 پس از سنجش اثربخشی دوره­ های آموزشی در شرکت موتورولا مشخص شد که هر یک دلار سرمایه­ گذاری در آموزش کارکنان، 33 دلار بازده به همراه داشته است (وهرمیر و چنووث، 2006).

سازمان­ها و شرکت­های امروزی به خوبی دریافته­ اند که آنچه در راه آموزش منابع انسانی صرف می­ کنند به زودی در عملیات و دستاوردهای سازمانی انعکاس خواهند یافت (پورصادق، 1384). نتایج سایر تحقیقات در زمینه آموزش نشان داده است که آموزش کارکنان بر نگرش­ها، رضایت شغلی، روش انجام کار، تعهد، روابط و رفتار سازمانی و به طور کلی بر عملکرد منابع انسانی اثر می­گذارد. تقریباً همه منابع موجود که بر اثرات آموزش به شکل­ گیری سرمایه انسانی تأکید دارند، باور کرده ­اند که آموزش می­تواند اثرکاری فرد را افزایش دهد؛ توانایی تخصیص یعنی استفاده به اندازه و به جا از منابع را بهبود بخشد؛ و نوآوری و ابتکار او را ارتقاء دهد (ساهینیدیس و بوریس، 2008).

روشن است که از هر نوع آموزشی این نتایج به دست نخواهد آمد در هر مرحله از پیدایش یک برنامه و شکل­ گیری آن در عمل، امکان بروز آفت­ها یا خطاهایی وجود دارد که در این صورت مهم­ترین پیامد برنامه را به چیزی تبدیل خواهد کرد، که در وجه مقابل آنچه که از آموزش امید می­رفته است: "یعنی منابع کمیاب سازمانی را هدر می ­دهد، وقت کاری کارکنان را می­ گیرد و نسبت به اثر برنامه­ های آموزشی بدبینی به وجود می­ آورد".

امروزه اکثر سازمان ها دوره­ های آموزشی متعددی را در مراکز آموزش خود و یا مراکز آموزش موجود در داخل یا خارج از کشور برای توسعه کارکنان خود برگزار می­ کنند و اجرای هر دوره متضمن سرمایه­ گذاری هنگفت و صرف زمان خدمت نیروی انسانی فعال است. لذا آگاهی از میزان اثربخشی دوره­های آموزش و بازدهی حاصل از آنها برای مدیران بسیار حائز اهمیت است به طوری که همواره ارزیابی و بررسی عوامل مؤثر بر اثربخشی برنامه­ های آموزشی یکی از مهم­ترین مراحل برنامه ­ریزی آموزشی است که انجام صحیح آن اطلاعات بسیار مفیدی را درباره چگونگی طرح ­ریزی و اجرای برنامه­ های آموزشی در اختیار می­ گذارد و مبنای مفیدی جهت ارزیابی عملکرد آموزشی مراکز آموزشی به دست می­ دهد (وین فرد و همکاران، 2003).

علی رغم اهمیت فواق العاده ارزیابی اثربخشی دوره­های آموزشی شواهد و قرائن موجود نشان می­ دهند که این وظیفه حساس برنامه ­ریزی آموزشی در اغلب سازمانها به صورت مدون و منسجم صورت نمی­ گیرد و با مسامحه با آن برخورد می ­شود، علل این امر ممکن است: تخصیص ندادن زمان کافی، فقدان ابزار و روش ارزشیابی، نبود متخصص آموزشی باشد و یا امکان دارد پیچیدگی خود ارزشیابی باعث این مسامحه شده باشد (ژو و جیانگ، 2010).

منبع:

در نگارش این مطلب، از منابع زیر بهره گرفته شده است. استفاده از این مطالب برای محققین، آزاد میباشد. اما از آنجا که ترجمه یا تایپ این مطالب مستقیما توسط (ایراکا) انجام شده و یا توسط کاربران گرامی، به صورت انحصاری به (ایراکا) واگذار شده است، هرگونه کپی برداری توسط سایر سایتها و وبلاگها، غیرمجاز بوده و فقط با ذکر آدرس دقیق این صفحه، مجاز میباشد.

  ابیلی، خدایار و سبحانی­ نژاد، مهدی و یوزباشی، علیرضا (1388)، بررسی عوامل مؤثر بر ارتقاء اثربخشی دوره های آموزشی (مطالعه موردی: شرکت ملی نفت ایران)، فصلنامه مدیریت و منابع انسانی در صنعت نفت، سال 3، شماره 9، صص 76-59.

  پورصادق، ناصر (1384)، رویکردهای ارزشیابی اثربخشی آموزش، ماهنامه تدبیر، شماره 160، صص 7-1.

Sahinidis, A.G & Bouris, J (2008). "Employee perceived training effectiveness relationship to employee attitudes", Journal of European Industrial Training, Vol. 32, Iss: 1, pp. 63 – 76.

Wehrmeyer, W &  Chenoweth, J (2006). The role and effectiveness of continuing education training courses offered by higher education institutions in furthering the implementation of sustainable development, International Journal of Sustainability in Higher Education, Vol. 7, Iss: 2, pp. 129 – 141.

Winfred, A; Winston, B; Pamela, E & Suzanne, B (2003). Effectiveness of Training in Organizations: A Meta-Analysis of Design and Evaluation Features, Journal of Applied Psychology, Vol. 88, No. 2, 234-245.

Xu, Q &  Jiang, J (2010). "The moderating role of cultural similarity in leadership training effectiveness", Journal of European Industrial Training, Vol. 34, Iss: 3, pp. 259 – 269.

 

applyroad
hashemirafsanjani
پربیننده ترین اخبار
استخدام حسابدار،مدیر تولید (رشته صنایع و مکانیک) در استان البرز
استخدام مسئول فنی رشته مهندسی پزشکی یا الکترونیک در شیراز
استخدام کارشناس زبان انگلیسی در شرکت بهساد در مرکزی
استخدام مسئول بازرگانی،کارمند فروش تجهیزات پزشکی در تهران
استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ،حسابدار،منشی دفتر
استخدام منشی مسلط به کامپیوتر در یک شرکت معتبر
استخدام ویزیتور،مدیر فروش،سرپرست فروش در خوزستان
استخدام مدیر بازرگانی خارجی،مهندس مکانیک،نرم افزار و برق
استخدام ۵ ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در مرکزی
استخدام کارشناس اداری خانم در شرکت رای نگین پرتیکان
استخدام مدیر حمل ونقل درشرکت سیمان جوین درخراسان رضوی
استخدام راننده آقا با خودرو در تاکسی بیسیم ۱۸۲۸ اهواز
استخدام اپراتور چاپ آشنا به نرم افزار های گرافیکی در تهران
استخدام اپراتورتلفن,راننده باخودرو درتاکسی بیسیم ۱۸۲۸دراهواز
استخدام برنامه نویس اندروید،طراح وب در مهندسی یلدا در اصفهان
استخدام مدرس زبان انگلیسی در آکادمی زبان سفیر گفتمان
استخدام حسابدار در شرکت کشت و صنعت مهرآفرید مانا در کرج
استخدام منشی و کارشناس حقوقی در شرکتی معتبر در تهران
استخدام کارشناس ایمنی،بهداشت آقادریک شرکت صنایع غذایی درکرج
استخدام طراح وب،تکنسین شبکه،منشی،کارشناس حقوقی
استخدام کارشناس فروش تلفنی درشرکتی معتبر در زمینه فروش نرم افزار