header final
irannative psychopharmacology2015
atizo
آخرین اخبار
استخدام مهندس عمران جهت کارگاه ساختمانی
استخدام منشی خانم آشنا به امور اداری، کامپیوتر و اینترنت
استخدام مدیر فروش،مدیر بازرگانی،مدیر اداری با سابقه در اصفهان
استخدام فروشنده آقا جهت شیرینی فروشی در یزد
استخدام سرپرست فروش استان ها آشنا به فروش مویرگی
استخدام منشی خانم آشنا به امور حسابداری و دفتری
استخدام صندوقدار خانم جهت کار در فست فود – شهر یزد
استخدام مهندس معمار مسلط به ۳D در تهران
استخدام آشپز و کمک آشپز جهت رستوران شقایق – یزد
استخدام مسئول دفتر،کارشناس فروش،سرپرست فروش،مهندس فروش
استخدام کارمند فروش خانم جهت شرکت بازرگانی معتبر
استخدام صندوقدار آشنا به نرم افزار سپیدز در تهران
استخدام منشی جهت دفتر دکوراسیون ساختمانی در یزد
استخدام منشی جهت کلینیک تغذیه و رژیم در یزد
استخدام مهندس عمران ژئوتکنیک مسلط به امور آزمایشگاهی
استخدام مترجم مسلط به کامپیوتر و زبان انگلیسی در تهران
استخدام منشی خانم جهت کار در چاپخانه – یزد
استخدام مترجم زبان انگلیسی مسلط به ترجمه و تایپ
استخدام کارشناس برنامه ریزی تولید در یک شرکت تولیدی LED- ارومیه
استخدام کارشناس فروش،باحقوق،بیمه،پورسانت در داده کاوان امیرکبیر

دلبستگی شغلی و روشهای ترویج آن در سازمان

طی دهه های اخیر، پژوهشگران حوزه روانشناسی صنعتی، سازمانی و مدیریت بر وجود بازخوردهای متفاوت کارکنان درباره کار و رفتارهای مبتنی بر این بازخورد تاکید کرده اند. سازه دلبستگی شغلی یکی از بازخوردهای مبتنی بر کار است که سطح بالای آن بدین معنی است که فرد، شغل خاصی را به خود نسبت می دهد و آن را معرف خود می داند. این سازه از دیدگاههای مختلف بررسی شده است و همانند سایر اصطلاحات رایج در روانشناسی واجد یک تعریف خاص و منحصر به فرد نمی باشد. در اینجا به منظور روشن شدن مفهوم به چند نمونه از این تعاریف اشاره می شود:

 کانونگو (1982)، دلبستگی شغلی را میزانی که افراد به طور روانشناختی با شغل کنونیشان شناسایی می شوند، نامید.

مفهوم دلبستگی شغلی به عنوان میزان اهمیتی که نقش و شغل فرد برای او دارد و از آن برای تعریف و ارزشیابی خود استفاده می کند تعریف شده است و در واقع کارمند دلبسته به شغل، به عنوان کسی که شغلش بخش جدایی ناپذیر از تعریف خودش است، توصیف می شود (پااولی و همکاران، 1994).

تمایز دلبستگی شغلی با سازه های مشابه

اغلب محققان، واژه شغل را با واژه (کار) که کلی تر از شغل می باشد هم تراز و معادل می دانند. دلبستگی کاری به عنوان باوری هنجارمند در رابطه با ارزش یا مرکزیت کار در زندگی فرد تعریف می گردد و عموما تابعی از اجتماعی شدن کارکنان یا شرایط فرهنگی می باشد لذا این باور هنجاری به طور تاریخی ایجاد می شود. در صورتی که دلبستگی شغلی، هویت روانشناختی با شغل می باشد (کانونگو، 1983).

سازه دلبستگی شغلی تا حدودی شبیه به سازه تعهد سازمانی است، از این نظر که این دو سازه هر دو مرتبط با تعیین هویت کارمند با تجربه کارش هستند. با این وجود چون دلبستگی شغلی به طور دقیق تری مربوط به تعیین هویت کارمند با فعالیت های کاری اش است و روی یک شغل خاص تمرکز دارد، با سازه تعهد سازمانی که وابستگی فرد به سازمان است و نگرشی در جهت سازمان می باشد متفاوت است (براون، 1996). دلبستگی شغلی بیشتر از تعهد و رضایتمندی می تواند ناشی از یک احساس عمیق باشد. این بخشی از خودشناسی فردی می باشد. مثلا ممکن است افراد قبل از ورود به سازمان، احساس تعهد را در خود پرورش دهند و رضایتمندی را توسعه دهند اما کمتر اتفاق می افتد که یک فرد قبل از ورودش به سازمان بتواند دلبستگی در شغلش را توسعه دهد. از طرفی ممکن است فرد به شدت به شغلش دلبسته باشد اما به سازمان خود متعهد نباشد و بالعکس (بلو و بول، 1987).

ابزار پرورش دهنده و ترویج دهنده دلبستگی شغلی:

براون (2007) بیان میکند که تحقیقات، دو نوع عامل سازمانی را که دقیقا مرتبط با این مساله هستند و دلبستگی شغلی را ترویج می دهند و در جهت پیشرفت اهداف سازمانی کمک می کنند را نشان می دهند. این دو عامل عبارتند از: جو روانشناختی و شیوه های مدیریت منابع انسانی.

جو روانشناختی:

 به روشی که محیط سازمان توسط کارکنانشان درک می شود اطلاق می گردد. به خصوص به روشی که کارکنان، ویژگی های محیط را در ارتباط با اهداف و ارزش های خودشان تعبیر و تفسیر می کنند و برای سرزندگی شخصی در نظر می گیرند اطلاق می شود. دو بعد جو روانشناختی که به شدت به دلبستگی شغلی مرتبط شده اند، سلامت روانشناختی و معناداری می باشد. کارکنان تمایل دارند محیط کاریشان را به عنوان ابزاری درک کنند که از طریق آن بتوانند به ارضای نیازها و کسب اهدافشان برسند. ادراک کارکنان از محیط کاری به عنوان محیطی که به طور روانشناختی سالم و معنادار است، رابطه قوی و مثبتی با دلبستگی شغلی و تلاش کارمند دارد.

سیاست ها و شیوه های مدیریت منابع انسانی:

این مورد دقیقا مرتبط با جو روانشناختی است و اثرات مهمی بر دلبستگی شغلی، بهره وری و عملکرد سازمانی دارد. در حالی که جو روانشناختی، مرتبط با ادراک افراد در ارتباط با این مساله است که چگونه محیط سازمان بر اهداف، وضعیت مرتبه و مقام و سرزندگی شان اثر می گذارد، شیوه های منابع انسانی میتواند سیاست ها و کنش های عینی و واقعی از سازمان را با توجه به کارمندان آن سازمان، ارائه دهد.

منبع:

در نگارش این مطلب، از منابع زیر بهره گرفته شده است. استفاده از این مطالب برای محققین، آزاد میباشد. اما از آنجا که ترجمه یا تایپ این مطالب مستقیما توسط (ایراکا) انجام شده و یا توسط کاربران گرامی، به صورت انحصاری به (ایراکا) واگذار شده است، هرگونه کپی برداری توسط سایر سایتها و وبلاگها، غیرمجاز بوده و فقط با ذکر آدرس دقیق این صفحه، مجاز میباشد.

Blau, G. J, Boal, K.B., (1987). Conceptualizing how job involvement & organizational commitment affect turnover & absenteeism. The Academy of  Management Review, Vol. 12(2). p. 288-300.

Brown , S.P. (1996). A meta –analysis and review of organizational research on job involvement. Psychological Bulletin, 120, pp. 235-255.

Brown, S.P. (2007). Job involvement, Encyclopedia of industrial &organization psychology. SAGE publication, Vol.1, pp. 397-399.

Kanungo, R.N. (1979). The concepts  of  Alienation & Involvement Revisited. Psychological Bulletin, Vol. 86, pp. 119-138.

Paullay  ,I., Alliger, G., & Stone, Romero, E.(1994). Construct validation of two instrument designed to measure job involvement and work centrality. Journal of applied psychology, Vol. 79(2), pp. 224-228.

 
applyroad
hashemirafsanjani
پربیننده ترین اخبار
استخدام بازاریاب با سابقه کار با حقوق ثابت،پورسانت در استان البرز
استخدام کارشناس فروشADSL,کارشناس پشتیبانی فنیADSL-اصفهان
استخدام مسئول پروژه دیجیتال،طراح گرافیک در تهران
استخدام مسئول دفتر خانم با سابقه در یک شرکت معتبر
استخدام کارشناس فروش درشرکت نرم افزارگام الکترونیک
استخدام برنامه نویس در شرکت هواپیمایی پرواز سفید پوشان
استخدام کارشناس فروش،مدیر فروش باحقوق/یزد
استخدام کارمند اداری(برق،الکترونیک) در یک شرکت معتبر در تهران
استخدام کارشناس فروش تلفنی باحقوق،پورسانت،پاداش درعصر قلم
استخدام طراح سایت مسلط به php،کارمند اداری مسلط به ورد و اکسل
استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت چاپ نقش پرداز اسرا
استخدام مهندس برق در شرکت صنعتی فهامه-خراسان رضوی
استخدام مدیر امور مشتریان،مدیر تبلیغات آقا درشرکتی معتبر
استخدام ۹ ردیف شغلی در مجموعه کلینیک پوست و موی رازی
استخدام کارشناس فروش،کارشناس کار در ارتفاع در خراسان رضوی
استخدام کارشناس کنترل کیفی،مسئول نگهداری و تعمیرات در اصفهان
استخدام فروشنده،منشی،حسابدار در شرکت آرکا در تهران
استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان در شرکت یاس ارغوانی در قزوین
استخدام فروشنده خانم با روابط عمومی بالا در شرکت یونیک فوم
استخدام ۵ردیف شغلی درآستان مقدس احمدی،محمدی(ع)/فارس
استخدام مدیر فروش و بازاریابی،با سابقه کار حرفه ای در داتچین