header final
irannative psychopharmacology2015
atizo
آخرین اخبار
استخدام ۶ ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی در آذربایجان شرقی
استخدام کارمند آزمایشگاه(R&D)،کارشناس کامپیوتر،کارمند -تبریز
استخدام بازاریاب شوینده آقا در شرکت پخش عقاب در تهران
استخدام فروشنده خانم،باحقوق،مزایای عالی در شرکت معتبر در تهران
استخدام برنامه نویس Xamarin،FrontEnd،BackEnd در آسیا پرداز
استخدام بازاریاب باحقوق ثابت،پورسانت دریک شرکت معتبر
استخدام بازاریاب باتجربه،باحقوق ثابت و پورسانت در خراسان جنوبی
استخدام منشی مسلط به انگلیسی در یک شرکت تجهیزات پزشکی
استخدام کارشناس فروش در موسسه فرهنگی و هنری آفتاب ایرانیان
استخدام منشی آشنا به فتوشاپ و عکاسی در استودیو عکس واژه
استخدام بازاریاب اینترنتی در شرکت معتبر در اصفهان
استخدام وردپرس کاربابیمه،حقوق ثابت،قراردادرسمی،یک ساله،پاداش
استخدام فروشنده آقا در فرش فرهی در شهر شاهرود،سمنان
استخدام کارشناس فروش مسلط به تکنیک های فروش در تهران
استخدام برنامه نویس ++c تمام وقت در شرکت رازق در تهران
استخدام فروشنده آقا در فرش فرهی در شهر بوشهر و برازجان
استخدام طراح گرافیست مسلط به فتوشاپ در مجموعه سارینا
استخدام کارشناس فروش در شرکت عصر قلم آفتاب ایرانیان
استخدام فروشنده باحقوق ثابت،پورسانت در شرکت پرشین ویرا ویژن
استخدام ویزیتور و موزع در شرکت خاقانی نوین سپاهان در اصفهان

دلبستگی شغلی و روشهای ترویج آن در سازمان

طی دهه های اخیر، پژوهشگران حوزه روانشناسی صنعتی، سازمانی و مدیریت بر وجود بازخوردهای متفاوت کارکنان درباره کار و رفتارهای مبتنی بر این بازخورد تاکید کرده اند. سازه دلبستگی شغلی یکی از بازخوردهای مبتنی بر کار است که سطح بالای آن بدین معنی است که فرد، شغل خاصی را به خود نسبت می دهد و آن را معرف خود می داند. این سازه از دیدگاههای مختلف بررسی شده است و همانند سایر اصطلاحات رایج در روانشناسی واجد یک تعریف خاص و منحصر به فرد نمی باشد. در اینجا به منظور روشن شدن مفهوم به چند نمونه از این تعاریف اشاره می شود:

 کانونگو (1982)، دلبستگی شغلی را میزانی که افراد به طور روانشناختی با شغل کنونیشان شناسایی می شوند، نامید.

مفهوم دلبستگی شغلی به عنوان میزان اهمیتی که نقش و شغل فرد برای او دارد و از آن برای تعریف و ارزشیابی خود استفاده می کند تعریف شده است و در واقع کارمند دلبسته به شغل، به عنوان کسی که شغلش بخش جدایی ناپذیر از تعریف خودش است، توصیف می شود (پااولی و همکاران، 1994).

تمایز دلبستگی شغلی با سازه های مشابه

اغلب محققان، واژه شغل را با واژه (کار) که کلی تر از شغل می باشد هم تراز و معادل می دانند. دلبستگی کاری به عنوان باوری هنجارمند در رابطه با ارزش یا مرکزیت کار در زندگی فرد تعریف می گردد و عموما تابعی از اجتماعی شدن کارکنان یا شرایط فرهنگی می باشد لذا این باور هنجاری به طور تاریخی ایجاد می شود. در صورتی که دلبستگی شغلی، هویت روانشناختی با شغل می باشد (کانونگو، 1983).

سازه دلبستگی شغلی تا حدودی شبیه به سازه تعهد سازمانی است، از این نظر که این دو سازه هر دو مرتبط با تعیین هویت کارمند با تجربه کارش هستند. با این وجود چون دلبستگی شغلی به طور دقیق تری مربوط به تعیین هویت کارمند با فعالیت های کاری اش است و روی یک شغل خاص تمرکز دارد، با سازه تعهد سازمانی که وابستگی فرد به سازمان است و نگرشی در جهت سازمان می باشد متفاوت است (براون، 1996). دلبستگی شغلی بیشتر از تعهد و رضایتمندی می تواند ناشی از یک احساس عمیق باشد. این بخشی از خودشناسی فردی می باشد. مثلا ممکن است افراد قبل از ورود به سازمان، احساس تعهد را در خود پرورش دهند و رضایتمندی را توسعه دهند اما کمتر اتفاق می افتد که یک فرد قبل از ورودش به سازمان بتواند دلبستگی در شغلش را توسعه دهد. از طرفی ممکن است فرد به شدت به شغلش دلبسته باشد اما به سازمان خود متعهد نباشد و بالعکس (بلو و بول، 1987).

ابزار پرورش دهنده و ترویج دهنده دلبستگی شغلی:

براون (2007) بیان میکند که تحقیقات، دو نوع عامل سازمانی را که دقیقا مرتبط با این مساله هستند و دلبستگی شغلی را ترویج می دهند و در جهت پیشرفت اهداف سازمانی کمک می کنند را نشان می دهند. این دو عامل عبارتند از: جو روانشناختی و شیوه های مدیریت منابع انسانی.

جو روانشناختی:

 به روشی که محیط سازمان توسط کارکنانشان درک می شود اطلاق می گردد. به خصوص به روشی که کارکنان، ویژگی های محیط را در ارتباط با اهداف و ارزش های خودشان تعبیر و تفسیر می کنند و برای سرزندگی شخصی در نظر می گیرند اطلاق می شود. دو بعد جو روانشناختی که به شدت به دلبستگی شغلی مرتبط شده اند، سلامت روانشناختی و معناداری می باشد. کارکنان تمایل دارند محیط کاریشان را به عنوان ابزاری درک کنند که از طریق آن بتوانند به ارضای نیازها و کسب اهدافشان برسند. ادراک کارکنان از محیط کاری به عنوان محیطی که به طور روانشناختی سالم و معنادار است، رابطه قوی و مثبتی با دلبستگی شغلی و تلاش کارمند دارد.

سیاست ها و شیوه های مدیریت منابع انسانی:

این مورد دقیقا مرتبط با جو روانشناختی است و اثرات مهمی بر دلبستگی شغلی، بهره وری و عملکرد سازمانی دارد. در حالی که جو روانشناختی، مرتبط با ادراک افراد در ارتباط با این مساله است که چگونه محیط سازمان بر اهداف، وضعیت مرتبه و مقام و سرزندگی شان اثر می گذارد، شیوه های منابع انسانی میتواند سیاست ها و کنش های عینی و واقعی از سازمان را با توجه به کارمندان آن سازمان، ارائه دهد.

منبع:

در نگارش این مطلب، از منابع زیر بهره گرفته شده است. استفاده از این مطالب برای محققین، آزاد میباشد. اما از آنجا که ترجمه یا تایپ این مطالب مستقیما توسط (ایراکا) انجام شده و یا توسط کاربران گرامی، به صورت انحصاری به (ایراکا) واگذار شده است، هرگونه کپی برداری توسط سایر سایتها و وبلاگها، غیرمجاز بوده و فقط با ذکر آدرس دقیق این صفحه، مجاز میباشد.

Blau, G. J, Boal, K.B., (1987). Conceptualizing how job involvement & organizational commitment affect turnover & absenteeism. The Academy of  Management Review, Vol. 12(2). p. 288-300.

Brown , S.P. (1996). A meta –analysis and review of organizational research on job involvement. Psychological Bulletin, 120, pp. 235-255.

Brown, S.P. (2007). Job involvement, Encyclopedia of industrial &organization psychology. SAGE publication, Vol.1, pp. 397-399.

Kanungo, R.N. (1979). The concepts  of  Alienation & Involvement Revisited. Psychological Bulletin, Vol. 86, pp. 119-138.

Paullay  ,I., Alliger, G., & Stone, Romero, E.(1994). Construct validation of two instrument designed to measure job involvement and work centrality. Journal of applied psychology, Vol. 79(2), pp. 224-228.

 
applyroad
hashemirafsanjani
پربیننده ترین اخبار
استخدام نسخه پیچ با سابقه کار و مجرب در کرج
استخدام کارگر نیمه ماهر جوان در منطقه تجاری در تهران
استخدام فوق دیپلم مددکاری در شهر کرج
استخدام نگهبان در یک گروه تولیدی و صنتعی مبلمان در مشهد
استخدام سرپرست کارگاه ترجیحاً فوق دیپلم در تهران
استخدام خانم جهت نظافت و آشپزی در شهر تهران
استخدام صندوقدار جهت کار در کترینگ مهنا در مشهد
استخدام یک آبدارچی آقا جهت دفتر پیشخوان دولت در تهران
استخدام مونتاژ کار خانم جهت بسته بندی پلاستیک
استخدام طراح معماری و نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی
استخدام کارشناس فروش در زمینه تاسیسات و مکانیک در تهران
استخدام مهندس عمران یا معماری جهت برنامه ریزی و کنترل پروژه
استخدام پرستار و ماما و بهیار و تکنسین بیهوشی در کرج
استخدام فروشنده ماهر با فن بیان عالی در مشهد
استخدام تعدادی تراکت پخش کن جهت همکاری در شهر تهران
استخدام یک نفر کارگر انبار ترجیحا با سابقه در شهر تهران
استخدام دندانپزشک عمومی جهت کار در کلینیک در کرج
استخدام کارگر ساده و نیمه ماهر جهت کارگاه MDF در غرب تهران
استخدام سرایدار جهت همکاری در شهر مشهد
استخدام سرایدار زوج بدون فرزند جهت همکاری در تهران
استخدام خانم جهت امور منزل به صورت نیمه وقت در تهران